Копайгородська селищна громада
Вінницька область, Жмеринський район

Ознаки переохолодження, як запобігти.

Дата: 10.12.2024 15:43
Кількість переглядів: 33

Фото без опису

 

Щоб Ваша дитина не отримала переохолодження і обмороження, треба знати їхні ознаки, а також основні правила поведінки в умовах низьких температур.

Переохолодження організму виникає, якщо людина тривалий час перебуває на холоді. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг. Обмороження розвивається при тривалому переохолодженні, може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при достатньо теплій зимовій погоді. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер. Причиною обмороження у дітей можуть стати мокре та тісне взуття, тривале перебування у нерухомому стані на вітрі, в снігу.

До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

Щоб не допустити переохолодження і обмороження дитини, перед виходом на вулицю слід обов’язково поїсти та правильно одягнутися. Насамперед подбайте про багатошаровість. Одягніть на  дитину мінімум 3 шари одягу, а саме:

1.Базовий – трусики, майку та колготки, вовняні шкарпетки за потреби.

2.Середній – вовняний светр, флісову кофтинку.

3.Верхній – куртку, штани, шарф, шапку і рукавички за потреби.

Обов’язково обирайте одяг з натуральних тканин, або спеціальних. Одяг не повинен бути цупким та товстим, він має бути просторим, головне це його багатошаровість, між його шарами утворюється повітряний прошарок, який утримує тепло.

Бажано не залишати відкритими кінцівки і голову: через долоні та непокриту голову втрачається багато тепла і зростає ризик захворіти.

Обирайте зимове взуття з товстою підошвою, воно має бути просторим, відповідним за розміром і не тиснути ноги, щоб підтримувати нормальний кровообіг.

Якщо прогулянка з дитиною має бути довготривалою, обов’язково беріть із собою їжу й запасіться продуктами харчування для перекусів. Щоб підтримувати нормальну температуру тіла, організм витрачає більше енергії, тому і поповнювати її запаси доведеться частіше. З собою можна взяти термос з чаєм або окропом.

Окрім теплого пиття та їжі, намагайтеся змусити дитину рухатися, робити зарядку для пальчиків та ніжок принаймі, ворушіть ними, щоб зігрітися. Будь–який рух допоможе прискорити кровообіг, а отже дитина не переохолодиться.

Використовуйте ковдри, подушки, спальники, матраци. Не садіть дитину не голі поверхні або підлогу, навіть якщо на дитині три шари теплого одягу.

Зробіть свою зимову прогулянку з дитиною комфортною та безпечною.

 

 

 

 

 

Жмеринське районне управління

Головного управління  Держпродспоживслужби у Вінницькій області

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь