Копайгородська селищна громада
Вінницька область, Жмеринський район

Безпечність води у закладах освіти.

Дата: 31.01.2023 16:27
Кількість переглядів: 462

Фото без опису

Заклади освіти, у яких навчальний процес триває в очному режимі, мають дотримуватися правил та норм до безпечності та якості питної води, призначеної для споживання людиною. Питна вода повинна відповідати таким гігієнічним  вимогам: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад. Так, у їдальні, буфеті, на харчоблоці та в інших приміщеннях закладу освіти потрібно забезпечити проточну гарячу та холодну воду. Тому заклади освіти повинні бути обладнані інженерними мережами господарсько-питного водопостачання, мережами каналізації та водостоку, що передбачено Санітарним регламентом.

Вода, яку використовують заклади освіти, обов’язково повинна відповідати вимогам санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» ДСанПіН 2.2.4-171-10. Якщо трапляються перебої з водою, у школі чи садку має бути передбачено резервне гаряче та холодне водопостачання.

Проте не в кожному закладі освіти доступне централізоване водопостачання. Для таких випадків Санітарний регламент передбачає можливість використовувати воду з громадських свердловин, колодязів, каптажів у разі підтвердження безпечності питної води. Але навіть у такому випадку потрібно забезпечити подачу води до приміщень закладу освіти, а також обладнати внутрішню каналізаційну мережу з виведенням стоків на локальні очисні споруди. Якщо ж у закладі освіти використовуються резервуари для зберігання води, вони мають бути проточними та закритими.

Для того, щоб використання води було безпечним, а ризики, пов’язані з водопостачанням, контролювалися та нівелювалися, складається відповідна програма-передумова системи НАССР. У ній, зокрема, ідеться про визначення джерела водопостачання та пов’язаних з ним ризиків, відповідність умов зберігання води, стан водопровідної мережі на потужності, підготовку води до використання, спосіб використання води та неможливість перехресного забруднення через контактні поверхні.

При цьому важливо оцінити ризики, які можуть виникнути в разі використання води, розробити й впровадити контрольні заходи для уникнення використання неякісної питної води. За необхідності можуть запроваджуватися процедури вхідного контролю води із зазначенням періодичності та методу відбору зразків води, видів аналізів і методик їх проведення. Важливо також передбачити ризики, пов'язані з неналежним використанням матеріалів і засобів водопідготовки.

Також за відсутності централізованого водопостачання необхідно встановити індивідуальну або колективну установку (пристрій) доочищення питної води та періодично проводити лабораторний контроль якості та безпечності води. Вчасний ремонт, технічний огляд, прибирання та дезінфекція джерел та мереж не допустять погіршення показників води або ж допоможуть швидко виправити проблему.

Організація питного режиму повинна сприяти оптимальному задоволенню потреб у безпечній та якісній воді. На період карантину питний режим організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої продукції. Фасована негазована вода промислового виробництва повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10.

 

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

Жмеринського  районного управління ГУ ДПСС у Вінницькій області

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь