Безпека праці під час опалювального сезону
Цього року наша країна входить в осінньо-зимовий період у стані війни, і опалювальний сезон розпочався за складних умов.
На більшості промислових і сільськогосподарських підприємств використовується газове, електричне та дров»яне обладнання – це завжди стан ризику, в якому працюють оператори котельні. І як результат – аварії, нещасні випадки, загибель людей.
Саме тому хотілося б акцентувати увагу керівників на проведенні навчання з усіма операторами котелень та неухильному дотриманні операторами вимог безпеки перед початком та під час роботи котельні, оскільки аналізуючи виробничий травматизм, бачимо, що основними причинами виникнення нещасних випадків на виробництві є недбале використання даного обладнання. У всіх галузях господарювання присутні організаційні причини: грубі порушення правил безпеки безпосередньо виконавцями робіт та незадовільна робота керівників і посадових осіб щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці на виробничих ділянках підприємств, неякісне проведення інструктажу з питань охорони праці, порушення працівниками трудової і виробничої дисципліни.
Опалювальний сезон в Україні, незважаючи на військовий стан, розпочався вчасно. При цьому, українців попереджають, що цього разу він буде найскладнішим за останній час, оскільки постійно обстрілюється енергетична інфраструктура. Тому відповідальним особам за охорону праці необхідно особливу увагу приділити безпечній експлуатації котлів та котелень, їх технічному стану, проведенню первинних та позачергових оглядів, атестації робочих місць, навчанню операторів котлів, відповідальних за електро- та газові господарства, посадових осіб, а також осіб, які працюють в умовах підвищеної небезпеки, сумлінному ставленню до виконання своїх службових обов’язків. Згідно з Положенням про навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівники, які зайняті на роботах із підвищеною небезпекою і не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, до роботи не допускаються.
Роботодавці, пам’ятайте, що створення здорових та безпечних умов праці, відповідальне ставлення до своїх обов’язків призведе до зменшення травматизму на виробництві, збереження здоров’я і життя працівників.
Головний спеціаліст Відділу профілактики та розслідування нещасних випадків Управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області М.Дерепа.