Копайгородська селищна громада
Вінницька область, Жмеринський район

Шановні жителі Жмеринського району, будьте обережні! Грибний сезон розпочався, а з ним і перші випадки важких отруєнь грибами!!!

Дата: 07.10.2024 11:01
Кількість переглядів: 49

Фото без опису

Шановні жителі Жмеринського району, будьте обережні!

Грибний сезон розпочався, а з ним і перші випадки важких отруєнь грибами!!!

 

            Напевно багато хто знає про те, що осіння пора - це ідеальний час для збирання грибів, особливо якщо природа радує рясними та тривалими дощами. Взагалі саме осінній період року вражає видовим різноманіттям і багатим урожаєм грибів. Другий місяць осені - це піковий період для грибника. У ряді випадків він вважається єдиним місяцем, в який пощастило зібрати багатий урожай білих грибів і глив,  опеньків, за якими міцно закріпився статус «нахабних» грибів, у величезній кількості можна побачити зеленушок і рядовок, які ростуть уздовж лісових стежок і безпосередньо на піщаних пагорбах. Звичайно ж, це підберезники, підосичники, моховики і маслюки. Знову ж таки, на галявинах і в саду можна пошукати печериці, вражає їх видове різноманіття: польові, їстівні, степові, садові. З-під землі вилазять рижики і лисички. Зустрічається також гриб-парасолька великий і гриб-парасолька червоний. Можна натрапити і на моховики: зелений, різнокольоровий і тріщинуватий. 

         Разом з тим, займаючись збиранням грибів, не слід нехтувати заходами. Безумовно, також уміти відрізняти їстівні екземпляри від неїстівних. Наприклад, ви можете випадково зібрати гнойовики.  Ці еукаріотичні організми в поєднанні з алкоголем небезпечні для здоров'я, так як можуть спровокувати отруєння.
         Не забувайте про ризики зібрати отруйні гриби. Врахуйте, що восени вони масово виростають, причому практично не відрізняються від оригіналу. Знову ж таки, можна з легкістю натрапити на бліду поганку. У зв'язку з цим, по приході додому, необхідно ретельно вивчити кожен гриб. Якщо у вас виникли найменші підозри, що стосуються того, чи ні, краще позбутися його.                       

Головне правило – збирати тільки добре знайомі гриби. Не впевнені – не беріть.

Не варто пробувати гриби на смак і запах, навіть якщо впевнені, що вони їстівні

- Не збирайте гриби, які біля основи ніжки мають білий мішечок – пусте клубоподібне потовщення

Не збирайте перезрілі, в’ялі, зіпсовані, пошкоджені гриби. Вони дуже швидко накопичують небезпечні отруйні речовини, що можуть викликати отруєння.

 

І пам’ятайте вживання грибів  не приносить ніякої користі, окрім гастрономічного задоволення.

                                                                            Відділ державного нагляду  за дотриманням санітарного законодавства Жмеринського районного управління ГУ ДПСС   у Вінницькій області

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь